Ile powinien trwać i jak wygląda pierwszy taniec?

Pierwszy taniec weselny powinien być wyjątkowy dla młodej pary. Zastanawiasz się, ile powinna trwać nauka? Kroki i figury taneczne nie są tak ważne, jak symbol rozpoczęcia nowego, wspólnego życia. Dlatego pierwszy taniec powinien być dopasowany do potrzeb i preferencji. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki są zajęcia indywidualne w szkole tańca. Jakie są style taneczne, o których warto pomyśleć? Sprawdzamy!
Pierwszy taniec weselny – wygląd
Nauka pierwszego tańca obejmuje nie tylko kroki czy figury taneczne, ale też czas wspólnej zabawy. Aby zmniejszyć odczuwanie stresu, należy uczciwe przetańczyć weselną choreografię. Nie ma znaczenia, czy przygotowujecie się samodzielnie czy z pomocą specjalistów. Pierwszy taniec powinien być okazją do skupienia się na sobie nawzajem. Poza tym potrzebny jest wybór piosenki. Pierwszy taniec weselny powinien także polegać na żywieniu do siebie pozytywnych uczuć. Szczególnie jest to ważne w momencie występowania przed gośćmi. Ważne od choreografii są uśmiechy czy spojrzenia w oczy. Istotne jest również odpowiednie wejście i wyjście. W sytuacji, gdy nie ma wyznaczonych założeń takich jak wybieg z przeciwległych stron parkietu czy rozpoczęcie tańca przez jedno, wówczas pan młody prosi partnerkę do tańca. Następnie dotrzymuje jej towarzystwa w drodze na parkiet, a potem odprowadza ją na przykład do stołu.
Po pierwszym weselnym tańcu należy zaprosić gości na parkiet. W tym celu można poprosić do tańca rodziców. Polega to na tym, że państwo młodzi tańczą kolejno z rodzicami, a potem dają sygnał gościom do wejścia na parkiet i rozpoczęcia zabawy. Poza tym nie można zapomnieć o dobrym samopoczuciu na weselu. Pamiętajcie, że najważniejsi jesteście Wy – zarówno dla siebie, jak i gości. Szczere emocje i porozumienie to podstawa.
W jaki sposób wybrać piosenkę na pierwszy taniec? Style tańca
Jeśli zdecydujecie się na szkołę tańca, to wówczas podpowie Wam utwór instruktor. Ważne, aby piosenka na pierwszy taniec Wam się podobała i była dopasowana do Waszych umiejętności. Dobrze, aby budziła dobre wspomnienia i pozytywne emocje. Do stylów tańca, które warto wypróbować zaliczają się:
- walc wiedeński,
- walc angielski,
- rumba,
- cha cha,
- fokstrot,
- salsa,
- bachata,
- tango.
Możliwy jest także miks piosenek. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie własnego układu.
Jak długo trwa nauka pierwszego tańca?
Zdecydowaliście się na skorzystanie z usług szkoły tańca w Rzeszowie lub innym mieście? Na początku uzgodnijcie między sobą, jak dużo czasu możecie przeznaczyć na lekcje. Lepiej nie zakładać mniej niż 5 godzin nauki prostej choreografii tanecznej. Nie ma znaczenia w tym przypadku doświadczenie. Jest to wymagane minimum potrzebnego czasu. Wówczas można nauczyć się sekwencji ruchów trwającej około 2 minut.
Zazwyczaj pary młode decydują się na pakiet 10 godzin indywidualnych zajęć. Taka ilość czasu umożliwia:
- naukę potrzebnych podstaw,
- naukę choreografii,
- pracę nad estetyką.
W sytuacji stresu konieczna jest dłuższa nauka. Ilość godzin włożona w taniec i pracę pozwala na podniesienie zdolności oraz jakości wykonania. Dzięki większemu czasowi instruktor może nauczyć większej ilości podstaw. W ten sposób zmniejszy się ryzyko pomyłki.
Jakie trudności przy pierwszym tańcu są najczęstsze?
Do najczęstszych problemów, jakie ma młoda para jest znalezienie czasu, aby poćwiczyć między lekcjami. Poza tym dużym demotywatorem jest paraliżujący stres. Zależy to jednak od instruktora i jego podejścia. Dobre poprowadzenie lekcji powinno pomóc. Pierwszy taniec to wyzwanie, które można jednak zmniejszyć poprzez lekcje z instruktorem. Warto przeznaczyć na naukę więcej czasu, aby uniknąć pomyłki w trakcie występu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
BŁĄD - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Trawers-ADR Specjalistyczne Szkolenia Transportowe
Szkolenia, kursy
woj. śląskie42-200 Częstochowa, Kilińskiego 16 lok. 17
-
Centrum Korepetycji 2+2 Wieluń
Nauczanie indywidualne, korepetycje
woj. łódzkie98-300 Wieluń, Zamenhofa 9