Co warto przeczytać jeśli interesujesz się psychologią?

Psychologia to dziedzina nauki ułatwiająca lepsze zrozumienie człowieka. Bada ona mechanizmy wpływające na jego psychikę i zachowanie. Jest także nauką badającą wpływ zjawisk psychicznych na relacje między ludźmi i ich interakcje z otoczeniem. Aby zostać psychologiem, należy ukończyć wyższe studia, jednak aby poznać zagadnienia z tej dziedziny, można sięgnąć po fachową literaturę. Poniżej kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę.
Patricia Churchland - Moralność mózgu
"Moralność mózgu" to książka, która przybliża czytelnikowi najnowsze odkrycia z dziedziny neuronauki oraz ewolucjonizmu. Dzięki lekturze będziemy w stanie lepiej zrozumieć podstawowe wartości czyniące życie społeczne moralnym. Skąd bierze się moralność i co kieruje ludźmi w codziennych zachowaniach – na te i wiele innych pytań odpowiada autorka książki, stawiając nie raz śmiałe pytania i odpowiedzi. W książce znajdziemy aspekty nie tylko psychologiczne, ale również biologiczne – traktujące o mechanizmach działania ludzkiego mózgu oraz stricte filozoficzne, co stanowi interesujące połączenie, które czyta się jednym tchem. Książkę Patricii Chuchland znajdziemy w dobrych księgarniach internetowych, takich jak chociażby Arkady.
Błażej Strzelczyk - Moja żona głaszcze jeże
Książka Błażeja Strzelczyka o tak przewrotnym tytule to ciekawa pozycja traktująca o pięknym uczuciu, jakim jest miłość. Autor opowiada piękną historią o zrozumieniu, kochaniu i wspólnym starzeniu się. Strzelczyk w tej psychologicznej książce przeprowadza rozmowy z parami, które opowiadają o codziennym życiu w małżeństwie – kłótniach, pasjach, przyjaźni i upływającym czasie. To miłosna, pokrzepiająca i psychologiczna książka dla każdego, napisana w bardzo przyjemny i przystępny sposób. Skłania do refleksji nad własnym zachowaniem w związku, o który trzeba dbać każdego dnia.
Jak pisze autor: "Warto się przytulać. Całować. Wspólnie oddychać. Nie rzucać talerzami. Nie mieć racji. I nie być miłosnym radykałem. Cieszyć się sprawami małymi: że dało się radę dobiec na czas na przystanek, i wielkimi: że umiało się znieść porażkę. Warto za sobą tęsknić. Przede wszystkim: dobrze jest ze sobą rozmawiać".
Michael S. Gazzanig – Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką
Jak wyglądało życie i kariera jednego z pionierów interdyscyplinarnego spojrzenia na to, jak działa ludzki umysł? Tego dowiemy się z książki Michaela S. Gazzaniga pt. "Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką". Jest to z jednej strony fascynująca opowieść o człowieku, historii jego nauki, odkryć i leczeniu pacjentów, a z drugiej – o życiu w świecie naukowców i radości, jaką niesie za sobą jej popularyzacja. Dzięki tej lekturze poznamy zupełnie inny świat nauki, przyjaźni i pracy nad odkryciami. Autor książki to znany w międzynarodowym środowisku lekarz i badacz w dziedzinie neuronauki oraz pionier badań nad poznaniem. To świetna lektura dla każdego, kto interesuje się tą dziedziną nauki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
BŁĄD - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Ksiegralnia.pl Ulv-hedin Sebastian Adamus
Księgarnie
woj. śląskie43-300 Bielsko-Biała, 3 Maja 3 lok. 1
-
Brzezińskie Centrum Kultury I Biblioteka
Kultura, sztuka - ośrodki
woj. wielkopolskie62-874 Brzeziny, 1000-Lecia 10